2 sierpnia 2015

Domowe sposoby na kaca

Aby uniknąć kaca oczywiście najlepiej jest nie spożywać alkoholu, natomiast jeśli już do tego doszło warto zaopatrzyć się w tabletki np 2KC w trakcie spożywania alkoholu i po.
Aby uniknąć kaca nie wolno spożywać alkoholu na pusty żołądek - warto zjeść coś przed imprezą oraz w trakcie. Wybieramy jasne alkohole tj. wódka, gin oraz białe wino - po czerwonych trunkach z reguły występuje kac jak i po kolorowych. Nie mieszamy ze sobą alkoholu to również może spowodować, że nie będziemy czuli się najlepiej.

Kilka domowych sposobów na zmniejszenie dolegliwości:

 • szklanka wody z sokiem z całej cytryny
 • kubek mocnej kawy
 • ciepła zupa (np rosół lub barszcz czerwony)
 • zimny prysznic
 • kilka godzin snu
 • sok z kiszonej kapusty
 • sok z kiszonych ogórków
 • sok pomidorowy
 • szklanka wody z łyżką mioduPo przyjściu z imprezy warto wypić 2 szklanki wody - uzupełni to brakujące płyny w organizmie do tego 2 tabletki przeciwbólowe np Apap i kładziemy się na 2-3 h do łóżka aby pospać.

Jak tylko się obudzimy wypijamy szklankę wody z sokiem z cytryny - pomoże na to w oczyszczeniu organizmu z toksyn oraz uzupełni brakujące witaminy. 

Po przebudzeniu warto wziąć zimny lub letni prysznic nigdy ciepły ponieważ spowoduje on rozszerzenie się naczyń krwionośnych i będziemy czuli się jeszcze gorzej. 

Mimo że na kacu żołądek odmawia posłuszeństwa warto zmusić się do zjedzenia np ciepłej zupy lub jajecznicy na boczku sprawi to że nasz żołądek zacznie pracować i postawi cały organizm na nogi.

Jeśli czujemy się na siłach warto iść na spacer chociażby 20 minutowy aby dotlenić organizm albo chociażby 30 minut pływania w basenie - postawi nas to na nogi i szybciej wrócimy do żywych. 


Kac morderca nie ma serca! :)
7 komentarzy:

 1. Może te informacje dość niedługo mi się przydadzą :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Och, jak biednie wyglądają ci skacowani na rysunkach. Wiadomo, najlepiej nie pić i nie cierpieć. Są osoby, którym nic się nie dzieje po alkoholu i kac ich nie męczy a są tacy, że po dwóch lampkach wina cierpią. Jakoś teraz w te upały trudno nawet pomyśleć o alkoholu, ale niebawem będzie jesień i będzie wiele okazji do wypicia, więc Twoje uwagi się przydadzą :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Miałam na studiach bardzo fajnego profesorka od chemii, mawiał: a na kaca najlepsza sodka, bo jak organizm zakwaszony, to trzeba odkwasić. Działa - jak ręką odjął ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mi najlepiej pomaga duża dawka soku z cytryny, najlepiej przed imprezą :) Ciekawe rozwiązania tez są w tym wpisie http://wylecz.to/pl/zdrowy-styl-zycia/diety/najlepsze-domowe-sposoby-na-kaca.html fajne porady, bardzo użyteczne :)

  OdpowiedzUsuń
 5. To prawda 2KC działa ale to ważne by brać przed piciem i w trakcie ;) ja bez niego się nie obejdę przy jakichś większych imprezach bo generalnie to nie piję dużo alkoholu i mój organizm nie jest przyzwyczajony :D ale z tabletkami wszystko gra, nie cierpię na drugi dzień, biorę prysznic i jestem jak nowa :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Wspomniane przez Ciebie tabletki 2KC faktycznie ostatnio bardzo mi pomogły. Wiele ludzi nie stosuje ich poprawnie, stąd pewnie nie wierzą w ich działanie. Ja zawsze staram się też wypić dużo wody po powrocie z imprezy. Myślę, że te 2 sposoby będę już zawsze stosował, nie ma co się męczyć dzień po :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Wspomniane przez Ciebie tabletki 2KC faktycznie ostatnio bardzo mi pomogły. Wiele ludzi nie stosuje ich poprawnie, stąd pewnie nie wierzą w ich działanie. Ja zawsze staram się też wypić dużo wody po powrocie z imprezy. Myślę, że te 2 sposoby będę już zawsze stosował, nie ma co się męczyć dzień po :)

  OdpowiedzUsuń

Będzie mi miło jak pozostawisz komentarz :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...